Подвійне зціджування

Дані засновані на дослідженнях

Ми працюємо з досвідченими лікарями та прагнемо налагодити співпрацю з університетами, лікарнями та дослідницькими інститутами по всьому світу. докладніше

Symphony

Молоковідсмоктувач Symphony від компанії Medela гарантує безпечне та легке зціджування грудного молока. докладніше

Symphony
Image Двойное сцеживание

Подвійне зціджування

Переваги подвійного зціджування (одночасного зціджування з обох грудей), в порівнянні з одинарним зціджуванням (послідовним зціджуванням кожної з грудей) добре відомі, а останні наукові дослідження не лише підтвердили ці переваги, але й виявили додаткові плюси для годуючих матерів, які використовують процедуру зціджування.
 

Збільшення обсягу виробленого молока

Давно відомі переваги подвійного зціджування - це економія часу для годуючих матерів, але крім цього, дана процедура сприяє збільшенню обсягу виробленого молока. На початку 1990-х років Ауербах і його колеги порівняли процедури подвійного і одинарного зціджування із застосуванням чотирьох різних режимів зціджування (5 хвилин одинарне, 5 хвилин подвійне, необмежене за часом одинарне і необмежене за часом подвійне) для матерів, які народили доношених дітей. Найбільша кількість молока була зібрана при подвійному зціджуванні, яке тривало до тих пір, поки молоко не припиняло надходити в накопичувальну камеру (подвійне зціджування, не обмежене за часом). Іншим важливим результатом було те, що 75% годуючих мам віддало перевагу системі подвійного зціджування, навіть незважаючи на те, що деякі з них отримували більше молока при одинарному зціджуванні.

Це питання було ще раз вивчене в ході останнього дослідження. Прайм і його колеги провели дослідження за участю матерів доношених немовлят, яким двома способами провели зціджування молока за допомогою електричного молоковідсмоктувача протягом 15 хвилин. В один день використовувалося подвійне зціджування, а в іншій - одинарне. Подвійне зціджування дало більше молока і забезпечило більш якісне спустошення грудей (тобто в грудях залишалася менша кількість доступного молока, ніж при одинарному зціджуванні). Крім того, подвійне зціджування підвищило енергетичну цінність молока. Результати цього дослідження перегукуються з висновками більш раннього дослідження Джонса і його колег, яке також зафіксувало підвищення енергетичної цінності молока при подвійному зціджуванні.
 

Підвищення кількості виділення молока

Ключову роль у виділенні молока і підтримки лактації відіграє нейрогормональний рефлекс викиду молока, який в основному стимулюється гормоном під назвою окситоцин. Молоко виходить з грудей під час молоко виділення (викиду молока). Викид молока - це короткий, переривчастий процес з неконтрольованим збільшенням внутрішньопротокового тиску, діаметра протоку і швидкості виділення молока. Викид молока відбувається одночасно з обох грудей, а кількість циклів молоковиділення у годуючих, мам під час годування / зціджування, коливається в діапазоні від 1 до 17. Недавні дослідження показали, що під час зціджування може спостерігатися один з чотирьох типів викиду молока. Ці типи розрізняються за кількістю та формою викиду молока в ході зціджування. Це пояснює, чому виділення молока у годуючих матерів відбувається по-різному: у деяких цей процес відбувається швидко, а у інших займає трохи більше часу. Цікаво відзначити, що у однієї і тієї ж жінки всі 9 місяців лактації викид молока відбувається кожного разу однаково.

Результати дослідження Прайма і його колег, які оцінювали обсяг викиду молока при подвійному і одинарному зціджуванні, показали, чому подвійне зціджування дає більший обсяг молока і його краще виділення з грудей: подвійне зціджування насправді сприяє підвищеному молоковиділенню!
 

Підвищений рівень пролактину

Пролактин - це гормон, що відповідає за виробництво молока. На початку 1990-х років, Цінаман та його колеги провели дослідження зміни рівня пролактину під впливом смоктання грудей немовлям, ручного зціджування і зціджування за допомогою різних типів молоковідсмоктувачів. Кожен з цих способів по-різному впливав на рівень пролактину. При подвійному зціджуванні за допомогою електричного молоковідсмоктувача досягався більш високий рівень пролактину. Тільки при зціджуванні електричним молоковідсмоктувачем рівень пролактину був однаковий з показниками при грудному вигодовуванні.
 

Основними перевагами подвійного зціджування (тобто одночасного зціджування з обох грудей), в порівнянні з послідовним зціджуванням з кожної груді, можна назвати наступні:

  • обсяг виділення молока може зрости до 18% в порівнянні з показниками при одинарному зціджуванні;
  • забезпечується підвищення енергетичної цінності молока, що особливо корисно для недоношених дітей;
  • висока енергетична цінність означає кращий відтік молока від грудей, що сприяє підтримці лактації;
  • збільшення обсягу виробленого молока за рахунок підвищення рівня пролактину;
  • для отримання тієї ж кількості молока, що і при одинарному зціджуванні, потрібно вдвічі менше часу.