Способи грудного вигодовування

Вважається, що краще всього забути про графіки годування і годувати дитину за її вимогою. Більшість доношених здорових дітей чудово знають, коли, як і скільки їм потрібно їсти. Можливо, Ваш малюк протягом доби буде їсти від шести до восьми разів.
Годуйте дитину так часто, як вона хоче, навіть вночі. У міру дорослішання дитини частота годувань може скоротитися.

Кластерне годування

Зовсім маленькі діти або діти з невеликою вагою при народженні тяжіють до кластерного годування. Це означає, що іноді дитина їсть часто, а іноді - значно рідше. Як правило, епізоди кластерного годування мають місце вдень або рано ввечері. Кластерне годування не свідчить про нестачу молока, це просто поширений спосіб годування зовсім маленьких дітей або дітей, що мали невелику вагу при народженні.

Стрибки росту

Якщо Ваш малюк раптово виявляє бажання їсти частіше, це називається стрибком зростання. Цей період не потрібно плутати з кластерним годуванням зовсім маленьких дітей або дітей, що мають невелику вагу. Як правило, стрибків зростання слід очікувати, коли Вашій дитині виповнюється 2-3 тижні, 6 тижнів і 3 місяці. Якщо Ви продовжите годувати дитину на вимогу протягом декількох днів, цей період пройде, і баланс між подачею молока і потребами дитини буде відновлений.