Анатомія молочних залоз

Технологія двофазного зціджування

Дитяча інтуїція втілюється в технологічному ноу-хау докладніше

Технология двухфазного сцеживания

Подвійне зціджування

Переваги подвійного зціджування, в порівнянні з одинарним, добре відомі, а останні наукові дослідження не лише підтвердили ці переваги, але і виявили додаткові плюси для годуючих матерів, що використовують процедуру зціджування. докладніше

Двойное сцеживание

Дані засновані на дослідженнях

Ми працюємо з досвідченими лікарями і прагнемо налагодити співпрацю з університетами, лікарнями та дослідницькими інститутами по всьому світу. докладніше

Дитяча манера смоктання

Процес годування дитини грудьми докладніше

Прежние представления об анатомии лактирующей молочной железы
Анатомія лактуючої молочної залози

Анатомія лактуючої молочної залози

В останні 10 років, технологія генерації зображень за допомогою ультразвуку була у значній мірі удосконалена, що дозволило експертам більш детально вивчити анатомічні особливості лактуючих молочних залоз.

Зображення в книгах з фізіології і анатомії НЕ змінювалися протягом 150 років.

Вивчаючи проблему виділення молока, д-р Донна Джеддес з Університету Західної Австралії почала ставити питання перед собою: чому те, що вона бачить при використанні ультразвуку, відрізняється від малюнків в підручниках

За підтримки компанії Medela були проведені додаткові дослідження. Їх результати стали воістину революційними.

Новые данные об анатомии молочных желез
Это изображение было создано специально для того, чтобы продемонстрировать полученные данные.
Новые данные об анатомии молочных желез

Можна помітити, що мережа молочних проток має радіальну форму: вона розгалужується всередину грудей, а поруч із соском розташовуються так звані чумацькі синуси. Колись вважалося, що там знаходиться від 15 до 20 проток (хоча їх і не видно) і рівна кількість залозистої і жирової тканини.

Дослідження, проведене Університетом Західної Австралії, допомогло виявити 4 основних відмінності:

  • Протоки розгалужуються ближче до соска
  • Чумацьких синусів, в їх традиційному описі, не існує
  • Залозиста тканина розташовується ближче до соска
  • Зміст підшкірного жиру в основі соска мінімальний
     

Нижче ці дані представлені в порівнянні:

Компанія Medela створила зображення, що демонструє результати новітніх досліджень, і тепер у багатьох підручниках і на інтернет-сайтах ця ілюстрація використовується в якості основоположної.

Цей та інші навчальні матеріали можна завантажити звідси:

Практичне значення

Отримані знання не обов'язково змінюють практичні методи нашої роботи, однак вони допомагають нам зрозуміти, чому ми робимо те, що робимо!

Існують 3 основних аспекти, що стосуються лактації:

1. Швидке виділення молока має велике значення для ефективного зціджування
2. Воронки повинні бути правильного розміру і підходити для кожної конкретної матері
3. Розташування рук для підтримки грудей або ручному зціджуванні

1. Швидке, ефективне виділення молока має велике значення для оптимального зціджування

Великі обсяги молока не зберігаються в протоках, оскільки молочних синусів не існує, тому до повноцінного виділення молока можна зцідити лише дуже невелика його кількість. Відомо, що спочатку дитина смокче швидко, стимулюючи «приплив». Дослідження показують, що швидке виділення молока на початку смоктання призводить до додаткового його виділення. Фактично 80% грудного молока виділяється в перші 7 хвилин використання молоковідсмоктувача з технологією двофазного зціджування при максимально комфортному рівні вакууму (Кент та ін, 2006 р.).
Саме тому, для стимуляції припливу важливо правильно прикладати дитину до грудей, а при зціджуванні використовувати такий молоковідсмоктувач, який ефективно стимулює виділення молока.

2. Воронки повинні бути правильного розміру і підходити кожній конкретній мамі

Правильно прилегла воронка допоможе уникнути здавлювання поверхневих молочних проток. Вона дозволить повністю і з комфортом перекачати молоко в контейнер.
Тут Ви можете перевірити, чи правильний розмір воронки Ви використовуєте:
 

3. Розташування рук при підтримці грудей або зціджуванні

Оскільки 65% залізистої тканини знаходиться в радіусі 30 мм від соска, а чумацькі протоки розташовані ближче до поверхні, важливо враховувати положення рук і пальців при годуванні і зціджуванні. Здавлювання проток і тканин призводить до того, що молоко не може вільно витікати з грудей; це провокує закупорку і нагрубання молочних залоз, а потім і зменшення кількості молока. Якщо молоко не зціджувати, організм починає виробляти особливий білок - інгібітор лактації. При підвищенні кількості інгібітору лактації, гіпоталамус отримує сигнал про зниження пролактину, і кількість молока зменшується. Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно рекомендувати мамам правильно розташовувати дитину, щоб під час годування або зціджування не доводилося занадто сильно давити на груди.
 

Додаткова література:

Гудінг М. Дж., Фінлей Дж., Шиплі Дж. А., Холліуел М. і Дак Ф. А. Тривимірна ультрасонограмма молочних проток годуючих жінок: попереднє дослідження. Журнал ультразвукової медицини, 29 (1): 95-103 (2010)

Кент Дж. С., Мітоулас Л. Р., Кокс Д. Б., Оуенс Р. А. і Хартманн П. Е . Об'єм грудей і виділення молока при тривалій лактації у жінок. Експериментальна фізіологія, 84: 435-447 (1999)

Кент Дж. С., Рамсай Д. Т., Доерті Д., Ларссон М. і Хартманн П. Е. Реакція молочних залоз на різні моделі стимуляції електричним молоковідсмоктувачем. Журнал «Лактація у людини», 19: 179-186 (2003)

Мітоулас Л. Р., Лай С. Т., Гуррін Л. С., Ларссон М. і Хартманн П. Е. Ефективність зціджування грудного молока електричним молоковідсмоктувачем. Журнал «Лактація у людини», 18 (4): 344-352 (2002)

Мітоулас Л. Р., Лай С. Т., Гуррін Л. С., Ларссон М. і Хартманн П. Е. Вплив вакууму на зціджування грудного молока за допомогою електричного молоковідсмоктувача. Журнал «Лактація у людини», 18 (4): 353-360 (2002)

Рамсай Д. Т., Кент Дж. С., Хартманн Р. А., Хартманн П. Е. (2005 ). Анатомія лактуючої молочної залози людини, визначена з допомогою ультрасонографії. Анатомічний журнал, 206: 525-534

Рамсай Д. Т., Кент Дж. С., Оуенс Р. А., Хартманн П. Е. Ультразвукова візуалізація виділення молока із грудей жінки, що годує. Педіатрія, 113: 361-367 (2004)

Рамсай Д. Т., Мітоулас Л. Р., Кент Дж. С., Ларссон М., Хартманн П. Е. Використання ультразвуку для опису процесу виділення молока у жінок, які застосовують електричний молоковідсмоктувач. Журнал «Лактація у людини», 21 (4): 421-428 (2005)

Рамсай Д. Т., Мітоулас Л. Р., Кент Дж. С., Креган М. Д., Доерті Д. А., Ларссон М. і Хартманн П. Е. Швидкість подачі молока може використовуватися для вивчення процесу виділення молока у жінок, або зціджувати грудне молоко за допомогою електричного молоковідсмоктувача. Медицина грудного вигодовування, 1: 14-23 (2006)

Постійні дослідження дають можливість допомогти матері і дитині максимально збільшити тривалість грудного вигодовування.

Група Medela робить все, щоб зміцнити здоров'я мам і їх малюків за допомогою цілющого грудного молока. Ми і надалі будемо проводити дослідження і надавати новітню інформацію лікарям, які підтримують годуючих мам.

Наші щорічні симпозіуми дослідників (посилання на сайт симпозіуму / конгресу) дають можливість привернути увагу експертів до цієї теми, і дозволяють професіоналам отримувати новітні дані і безперервно удосконалюватися.